Pożyczki SMS bezwzględnym hitem

Gdy kilka lat temu, na polskim rynku finansowym pojawiły się pierwsze firmy, które oferowały pożyczki przez Internet i przez telefon komórkowy, nikt nie wróżył im powodzenia. Powoływano się na nasz polski charakter, który oznacza się min. tym, że nie lubimy zmieniać naszych przyzwyczajeń, nie potrafimy korzystać z nowinek technicznych jakie oferuje nam sieć internetowa i telefon komórkowy itp. Jednak wszelkiego rodzaju specjaliści, którzy głosili takie tezy, pomylili się i to bardzo. Dzisiaj bowiem, pożyczki przez SMS stały się ogromnym hitem, z których korzysta bardzo dużo osób.

Ale czy można się temu dziwić? Chyba nie, gdyż oferta jaką proponują firmy finansowe, jest skierowana do każdego i każdy może z niej skorzystać. Czym więc charakteryzują się hitowe pożyczki przez SMS? Przede wszystkim łatwością, z jaką można je uzyskać. Aby złożyć wniosek, nie ma potrzeby wychodzenia z domu, wystawania w kolejkach, dołączania do wniosków dużej ilości dokumentów. Wystarczy za pośrednictwem Internetu lub telefonu komórkowego złożyć wniosek podając w nim kwotę jaka nas interesuje oraz z okresem po jakim całą pożyczkę oddamy i to już koniec. Po kilkunastu minutach otrzymamy wiadomość o decyzji która na 99% będzie pozytywna, a po następnych kilkunastu minutach, gotówka trafia na nasze konto. I to właśnie szybkość jest kolejną cechą, jaką charakteryzuje się ten produkt. Chyba w żadnej instytucji bankowej, nie ma szansy na uzyskanie pieniędzy tak błyskawicznie. A przecież często zdarzają się sytuacje, gdy potrzebujemy gotówki „na wczoraj” i musimy ją błyskawicznie zorganizować.

Kolejną cechą, która sprawia że pożyczki przez SMS są tak popularne jest fakt, że nie ma w nich żadnych ukrytych kosztów. Już gdy składamy wniosek, dokładnie wiemy ile będziemy musieli oddać i kwota ta na pewno się nie zmieni. Całkiem inaczej jest w bankach, gdzie często po wzięciu kredytu, dowiadujemy się o ukrytych prowizjach, ubezpieczeniach i innych opłatach. Z całą pewnością nie ułatwia to życia wnioskodawcom, gdyż nikt nie lubi płacić więcej niż planował.

Takich cech, które sprawiają że pożyczki przez SMS są tak popularne z całą pewnością jest więcej i każdy zwraca uwagę na coś innego. Bo dla każdego coś innego jest ważne. Ale reasumując, czy można się dziwić, że są one tak popularne? Niech odpowiedzą na to pytanie będą ci, którzy każdego dnia składają w wielu firmach finansowych wnioski pożyczkowe, a później cieszą się z szybkiej gotówki, która błyskawicznie trafia na ich bankowe konto.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Pożyczki SMS bezwzględnym hitem, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Tagi:
Napisano w Artykuły