Jestem dłużnikiem wpisanym w BIK – czy mogę otrzymać pożyczkę?

Oczywiście, że możesz. Każdy z nas ma gorsze i lepsze dni. Niestety czasami zdarza się, że tych gorszych jest więcej. Popadamy wówczas w kłopoty, najczęściej finansowe. Wyjście z nich nie jest łatwe, ale możliwe. Wystarczy postarać się o kredyt w placówce finansowej, która nie sprawdza historii kredytowej.

Czy to w ogóle możliwe? Naturalnie, chociaż idealnym rozwiązaniem jest próba wykreślenia negatywnego wpisu. Jednak jeśli nadal spłacamy dług to nie mamy szans na takie rozwiązanie tej niekorzystnej sytuacji. W tej sytuacji najlepszym wyjściem jest oczywiście uzyskanie pożyczki bez BIK-u. Według badań większość Polaków zadłuża się poza bankami właśnie z powodu niezbyt korzystnej historii kredytowej. Jako dłużnik wpisany do BIK-u możesz mieć duże problemy z uzyskaniem pożyczki bankowej. Natomiast w agencjach pozabankowych można wnioskować o kredyt bez sprawdzania historii w Biurze Informacji Kredytowej.

Oprócz pożyczek pozabankowych można jeszcze postarać się o tzw. chwilówkę. Jest to pożyczka o bardzo krótkim, najczęściej kilkunastodniowym okresie spłaty. Tego rodzaju kredyt można uzyskać jeszcze szybciej niż wspomniane wcześniej pożyczki pozabankowe. W tym przypadku również nikt nie będzie sprawdzał wpisu w BIK-u. Poza tym jeśli jesteś dłużnikiem figurującym we wspomnianym Biurze to pamiętaj, że spłacenie zadłużenia pozwala na wystąpienie o wykreślenie wpisu. Wystąpienie do firmy kredytowej o pożyczkę pozabankową to właśnie sposób na spłatę zobowiązań powstałych w banku. Więc jeśli jesteś dłużnikiem wpisanym do BIK-u to jak najbardziej możesz uzyskać pożyczkę, ale poza bankiem. Możesz ją przeznaczyć na spłacenie powstałego wcześniej zadłużenia.

Dlaczego firmy kredytowe nie sprawdzają swoich kredytobiorców w BIK-u? W tym przypadku pożyczkodawca zabezpiecza się w inny sposób. Po pierwsze taka pożyczka jest droższa, ponieważ zwiększa się ryzyko problemów ze spłatą. Z drugiej strony, kwota pożyczki zazwyczaj nie jest wysoka. To daje większe prawdopodobieństwo, że pożyczkobiorca nie będzie miał problemu z uregulowaniem zobowiązań. Te dwa czynniki sprawiają, że nawet jeśli zostaniemy wpisani do BIK-u przez zwykły bank, to agencja pozabankowa poratuje nas określoną kwotą pieniędzy. Z tego można wnioskować, że wpis do BIK-u nie jest równoznaczny z brakiem możliwości wzięcia kredytu. Trzeba jedynie dobrze rozejrzeć się wśród agencji pozabankowych i firm kredytowych. Z pewnością każdy znajdzie pożyczkę dla siebie.

Trzeba niestety pamiętać o tym, że szybkie podejmowanie decyzji nie sprzyja zadłużonej osobie. Z tego powodu warto zapoznać się z wszystkimi ofertami dotyczącymi kredytów pozabankowych czy też chwilówek. Należy dokonać dokładnej analizy korzyści i strat. Następnie świadomie podjąć decyzję odnośnie kredytu bez BIK. To wspaniały sposób na pożyczkę, ale jednocześnie jeden z droższych. W związku z tym najpierw należy zastanowić się nad wszystkimi aspektami sytuacji finansowej, w której aktualnie się znajdujemy. Coraz częściej okazuje się, że zadłużenie wpisane do BIK-u nie jest problemem w zdobyciu wsparcia finansowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jestem dłużnikiem wpisanym w BIK - czy mogę otrzymać pożyczkę?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Tagi:
Napisano w Artykuły