Na brak pieniędzy narzeka dziś wielu Polaków. Bardzo często ostatecznym rozwiązaniem jest tutaj jakiś kredyt, który ma pomóc nam wyjść na prostą. Jednakże niezależnie, czy jest to bank, czy też inna instytucja finansowa na pewno nie możemy liczyć na to, że podaruje nam ona swoje pieniądze zupełnie za darmo, bo tak nie będzie. Na pewno będziemy musieli je zwrócić i to z nadwyżką, gdyż do podstawowej kwoty dojdą jeszcze odsetki. Wówczas nieraz popadamy w jeszcze większe tarapaty i sięgamy po kolejne pożyczki. Nie każdy z takiej sytuacji potrafi się wykaraskać.

Konsolidacja

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie tutaj konsolidacja kredytów. Dla wszystkich, którzy się z takim rodzajem pożyczki jeszcze nie spotkali, podpowiadamy, że jest to nic innego, jak połączenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jeden kredyt. Ma on mnóstwo zalet. Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że taki kredyt jest rozłożony w czasie, a więc ma niższą ratę. Oczywiście bankowi oddamy z tego tytułu znacznie więcej, aniżeli pożyczyliśmy, ale dłuższy czas spłaty i niższe raty sprawią, że spłata taka w ogóle jest możliwa. Spłacając każdy kredyt z osobna, na pewno nie będzie to proste. Nieraz patrząc na nasze dochody, nie jest to realne.

Strzeż się bankructwa

Jeśli kredyt konsolidacyjny nic tu nie zdziała, ponieważ nasze długi są zbyt wysokie, pozostaje nam nic innego, jak ogłoszenie osobistej niewypłacalności, a więc upadłości konsumenckiej. Mimo wszystko z tej opcji korzystamy dość rzadko, ponieważ prowadzi ona do utraty naszego majątku, w tym mieszkania. Dlatego też niezależnie czy są to kredyty bankowe, czy też pożyczki przez internet należy się nad nimi dokładnie zastanowić. Nie pobierajmy ich, jeśli wiemy, że z ich spłatą będziemy mieli problem.