Od jakiegoś czasu w Polsce przyjęło się stwierdzenie, że kredyty udzielane są na dowód bez konieczności dostarczania zaświadczeń o zarobkach. Większości wydaje się, że na takie pożyczki decydować się może każdy, nawet ten, kto nie pracuje, ale nie jest to prawda. Pożyczka na dowód, to nic innego, jak kredyt, w którym formalności są ograniczone do minimum. Bardzo często z takim rodzajem kredytu spotkamy się w parabankach oferujących nam chwilówki, choć także i w bankach są one obecne. Jak zatem wygląda kwestia ich zaciągania?

Wniosek

Decydując się na taką pożyczkę, najpierw musimy pomyśleć o złożeniu odpowiedniego wniosku. Zrobić to najczęściej możemy bez konieczności opuszczania własnego mieszkania, gdyż wystarczy nam do tego komputer i dostęp do sieci. Bezpośrednia wizyta w parabanku nie jest konieczna, ponieważ wniosek wypełnimy za pośrednictwem sieci.

Poza tym możemy to także zrobić poprzez telefon komórkowy. Pożyczki SMS to dziś nic nowego, ale musimy dodać, że najczęściej osoby ubiegające się o kredyt w taki sposób pożyczyć mogą niewiele i są to kwoty nieprzekraczające 1000 czy nawet 500 złotych.

Weryfikacja i przelew

Po wypełnieniu wniosku i podaniu informacji o naszych dochodach następuje jego weryfikacja, która zazwyczaj nie trwa zbyt długo. Czas weryfikacji wniosku sprowadza się najczęściej do kilkunastu minut, choć może to potrwać dłużej, jeśli wcześniej nie zweryfikujemy swojego konta bankowego. Przy pożyczkach internetowych jest to często konieczny wymóg i wiąże się zazwyczaj z przelaniem kwoty 1 grosza ze swojego konta bankowego na konto firmy pożyczkowej. Opłata jest więc symboliczna, a firma ma pewność, że pieniądze wysyła odpowiedniemu odbiorcy. Po pozytywnej weryfikacji czekać pozostaje już tylko na samą realizację przelewu. To także kwestia od kilku do kilkudziesięciu minut.