Czy pożyczki są bezpieczne?

Łatwość z jaką możemy obecnie pożyczyć pieniądze powoduje, że czasami tracimy czujność i wydaje nam się, że w żaden sposób nie możemy stać się ofiarami oszustów. Tymczasem jest bardzo wiele osób, które chcą wykorzystać zaufanie jakie obdarzają ludzie instytucje pożyczkowe i zwyczajnie ich oszukiwać. Na co więc zwrócić uwagę przy szukaniu firm pożyczkowych, aby nie dać się oszukać?

Przede wszystkim nie mogą nas zwieść propozycje poszczególnych firm. Jeżeli jakaś firma, proponuje nam bardzo wysokie sumy i nie chce żadnych zabezpieczeń, to już powinna zapalić się nam w głowie lampka ostrzegająca. Przecież nikt nie pożycza dużych pieniędzy „w ciemno” i nie chce mieć pewność, że pieniądze do niego wrócą.

energy-certificate-428300__180

Przyglądając się ofercie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę, na to, czy uzyskanie pożyczki nie jest uzależnione od uiszczenia jakiejkolwiek opłaty wstępnej. Może ona mieć różne formy. Ktoś może uzależniać wypłatę gotówki od wpłaty prowizji, czasami należy wysłać drogiego SMS-a potwierdzającego dane, a czasami musimy dzwonić na „drogie” numery telefonu. Często okazuje się, że te wszystkie opłaty, prowizje itp. są bardzo drogie, a później okazuje się że o pożyczce możemy zapomnieć pomimo kosztów które ponieśliśmy.

Zawsze więc zanim pożyczymy pieniądze, zastanówmy się czy oferta którą widzimy na ekranie monitora w komputerze jest tą która jest dla nas najlepsza. Czasami warto zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że otrzymamy pieniądze, a nie zostaniemy naciągnięci przez jakichś oszustów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Napisano w Artykuły
Subskrypcja
Masz problemy z zaciągnięciem pożyczki, czy kredytu? Dołącz do naszej darmowej subskrypcji! Całkowicie za darmo przedstawimy Ci nowe, atrakcyjne oferty instytucji pozabankowych oraz osób prywatych!
Polecane serwisy
Czytaj o kwocie wolnej od podatku

Recenzje i opisy giełd - Portal Beatcoin

Finanse i pieniądze - informacje, przegląd produktów finansowych, recenzje i opinie

serwis technologiczny browsehappy.pl