Czy firmy pożyczkowe zastąpią banki

1276337_18709782W naszej telewizji coraz częściej zauważamy reklamy różnych firm pożyczkowych. Oznacza to, że coraz bardziej wkraczają one na polski rynek finansowy i chcą „przeciągnąć” do siebie jak najwięcej klientów. I sądząc po statystykach, które pokazują że pożyczki online są coraz częściej zaciągane przez naszych rodaków, chyba im się to udaje. Można sobie zadać pytanie, czy banki, które dotychczas pożyczały pieniądze „potrzebującym” mogą czuć się zagrożone? Czy stracą one wszystkich swoich klientów?

Na pewno do tego nie dojdzie. Albowiem chwilówki na dowód to specyficzny produkt, który dla jednych będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, ale ktoś inny powie, że jest droższy niż kredyt i taka osoba pójdzie do banku i tam złoży swój wniosek. I chociaż na taki kredyt trzeba zazwyczaj trochę poczekać, to jednakże dużo osób nie wyobraża sobie innego sposobu na pożyczenie gotówki.

Pożyczki przez Internet są zazwyczaj zaciągane, gdy potrzebujemy zdobyć pieniądze bardzo szybko. W firmach finansowych wnioskodawcy nie są szczególnie kontrolowani, więc proces związany z uzyskaniem pieniędzy można znacznie przyspieszyć. Wnioskodawca nie ma obowiązku przesyłania zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach, nie jest też sprawdzana jego historia w BIK. Po prostu składa się wniosek a firma praktycznie od razu przelewa pieniądze. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy korzystaliśmy z usługa danej firmy i nasze dane są już potwierdzone. Z tej oferty korzystają też osoby, których wnioski w banku z różnych powodów zostały odrzucone. Powodów może być dużo: brak zdolności kredytowej, czy wspomniana zła historia kredytowa. Niemniej jednak za szybkość z jaką gotówka pojawia się na koncie i za zminimalizowanie formalności należy zapłacić i dlatego ekspresowe pożyczki gotówkowe są droższe od kredytów w banku.

Instytucje bankowe nie znikną więc z rynku i w dalszym ciągu będą oferować swoje produkty. Jednakże na pewno muszą one wziąć pod uwagę obecność na rynku firm pożyczkowych i w odpowiedni sposób dostosować swój produkt, aby zadowolić swoich klientów.

Źródło artykułu: forum finansowe soskredyt

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Napisano w Artykuły