Bank nie udzieli pożyczki a parabanki chcesz omijać szerokim lukiem?

O tym, że od czasu do czasu potrzebujemy pożyczyć pieniądze, przekonał się chyba każdy. Jedni potrzebują pieniądze aby zainwestować, inni gdyż chcą sobie kupić nowy samochód, a jeszcze innym brakuje pieniędzy, aby zapłacić pilny rachunek. Pierwszą myślą, gdy potrzebujemy pożyczki jest bank. To zazwyczaj tam najwięcej ludzi kieruje swoje kroki, gdy chce zasilić swój domowy budżet. Ale co zrobić, gdy bank nie chce nam udzielić kredytu? Mogliśmy przecież mieć w przeszłości problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań, możemy mieć niskie dochody, lub nasze zaświadczenie z zakładu pracy, nie będzie uwzględniało wszystkich naszych dochodów.
Alternatywą dla banków, są instytucje finansowe, zwane powszechnie parabankami. W ich ofercie znajdują się pożyczki gotówkowe, które są udzielane szybko i bez zbędnych formalności. Jednak za szybkość i wygodę, należy zapłacić więcej niż w tradycyjnych placówkach bankowych. Dla wielu osób jest to zbyt wysoki koszt i dlatego nie chcą oni pożyczać w takich firmach. Co więc robić, gdy bank nie udzieli pożyczki, a parabanki chcesz omijać szerokim łukiem?

Jest jeszcze jeden sposób na zdobycie gotówki. Jest nim social lending, czyli pożyczki społecznościowe. Na zachodzie Europy, jest to niezmiernie popularny sposób na pożyczanie pieniędzy, ale i u nas rozwija się on bardzo szybko. Zasada tego systemu jest bardzo prosta. Pożyczamy pieniądze od innych ludzi, którzy obdarzą nas zaufaniem i będą skłonni przesłać nam na określony czas pieniądze. Oczywiście, nie zrobią tego bezinteresownie. Ponieważ jest to dla pożyczkodawców sposób na inwestycje, będą oni oczekiwali określonego zysku. I to jest koszt, jaki pożyczkobiorca musi ponieść, aby zdobyć gotówkę.

Ale jak szukać osób, które mogłyby pożyczyć nam pieniądze? Otóż w tym celu powstało wiele portali internetowych, których zadaniem jest „kojarzenie” pożyczkodawców i osób, które chcą pożyczyć pieniądze. Wystarczy zarejestrować się do bazy danych takiego portalu, dokonać weryfikacji swoich danych, a później można już wystawiać aukcje, w której określamy ile chcemy pożyczyć, na jaki czas i ile na jaki procent jesteśmy skłonni pożyczyć. Jeżeli nasze warunki zostaną zaakceptowane przez „inwestorów”, w szybki sposób nasz domowy budżet zostanie zasilony dzięki pożyczce społecznościowej.
Nie wolno tylko zapominać, że zarówno pożyczkodawca, jak i osoba która pożycza pieniądze, musi rozliczyć się na koniec roku podatkowego z Urzędem Skarbowym, gdyż w innym wypadku, mogą oni dostać karę za zaniedbanie tego obowiązku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bank nie udzieli pożyczki a parabanki chcesz omijać szerokim lukiem?, 4.0 out of 5 based on 1 rating
Tagi:
Napisano w Artykuły