A może pożyczki społecznościowe?

Gdy myślimy o pożyczaniu pieniędzy, zazwyczaj nasze myśli od razu kierują się w stronę banku. Albowiem od wielu dziesiątek lat, to właśnie tam udajemy się i zaciągamy kredyty. Jednakże dzisiaj jest wiele innych sposobów, by zasilić nasz domowy budżet, gdy zaczyna nam brakować na normalne życie. Jednym z tych sposobów są pożyczki społecznościowe. W krajach Europy Zachodniej i w Ameryce północnej ten system pożyczania rozwinął się już bardzo dawno i wspaniale tam funkcjonuje. W Polsce dopiero „raczkuje”, jednak zdobywa nowych klientów, którzy postanowili w ten właśnie sposób pożyczyć pieniądze.

Działanie pożyczek społecznościowych jest bardzo proste. Osoby, które chcą pożyczyć pieniądze, muszą zgłosić swoje zapotrzebowanie na specjalnych portalach internetowych. Podają wtedy jaka kwota ich interesuje, na jaki czas chcą pożyczyć pieniądze i jakie oprocentowanie proponują dla inwestorów. Oczywiście jeśli ktoś ubiega się o pożyczkę po raz pierwszy i nie jest znany inwestorom, musi zaproponować wyższe oprocentowanie, by byli oni skłonni udzielić mu pożyczki pomimo wyższego ryzyka kredytowego. Jednak najlepsze serwisy, które oferują pożyczki społecznościowe, weryfikują dane swoich klientów i przez to starają się to ryzyko jak najbardziej ograniczyć. To takich serwisów należy zaliczyć portal Zakra.pl czy najbardziej znany Kokos.pl. Portale te sprawdzają min. adres pożyczkobiorcy, miejsce zatrudnienia, numer telefonu, czy też konto bankowe. Dzięki temu, inwestorzy mają większe szanse na odzyskanie pieniędzy, gdyby osoba pożyczająca pieniądze nie spłacała ich w terminie. Na całe szczęście takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, gdyż osoby które szukają pożyczek, doskonale zdają sobie sprawę, że jeśli nie będą spłacać pożyczki w terminie, to kolejnej pożyczki już nie dostaną.

Podsumowując, pożyczki społecznościowe, to z pewnością dobra alternatywa dla wszystkich tych, którzy szukają pieniędzy, a nie mogą dostać kredyty w banku. Mogą uzyskać oni pieniądze szybko i tylko niewiele drożej od bankowego kredytu.

Zainteresowany/a pożyczką społecznościową? Sprawdź opinie o firmach social lendingowych: Pożyczki społecznościowe – www.soskredyt.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Tagi: , ,
Napisano w Artykuły